+ 36 70 638 86 56 ,  + 36 76 327 971 akb@t-online.hu

Ajánlat osztálykirándulások, nyugdíjas kirándulások szervezéséhez.

Jókai Mór a „Nagy mesélő”, a magyar irodalom kiemelkedő alkotója 1825.február 18-án született Komáromban.
Gazdag írói pályafutása során számos klasszikus művet alkotott. 

Születésének 200. évfordulóját ünnepelve kiváló alkalom, hogy felfedezzük pályájának alakulását és különösen a Kecskeméti Református Jogakadémián eltöltött évek meghatározó szerepét íróvá válásában.

Iskoláit Komáromban, Pozsonyban, Pápán végezte, mielőtt a Hírös Városba küldte Édesanyja jogi tanulmányok végzésére. Erről így írt későbbi visszaemlékezésében (Negyven év visszhangja):

 „Jó anyám azt hitte, hogy a pápai éles levegő és meszes víz a bajom, s elküldött az áldott levegőjű alföldre, Kecskemétre, a jogi tanfolyamra. Áldott legyen érte! Mert itt lett én belőlem ember; e derék tősgyökeres magyar városban : és különösen itt lett belőlem magyar író. Itt ismertem meg az igazi népéletet, a maga kifogyhatatlan változatosságában; a néphumort, a puszták világát, az egész írói működésemnek az alaphangulatát itt sajátítottam el, s a mellett testileg is megerősödtem : elmúlt rólam a mellbaj, a világfájdalmas bolondságok, új vért, új szívet kaptam, és kedvet a munkához. Tizennyolcz éves voltam, mikor az első drámámat írtam Kecskeméten, a minek címe a „Zsidó fiú” (tárgya: Fortunatus Imre II. Lajos pénzügyére). Ezt a művemet Petőfi másolta le, minthogy pályamű volt, idegen kéz írásának kellett lenni; s az akadémiai pályázaton dícséretet nyert e drámám, sőt öt szavazat közül kettő: Vörösmarty és Bajza , a százaranyos pályadíjra ajánlotta.”

Kecskeméti Református Jogakadémia épülete, melyben Jókai Mór tanulmányait folytatta



A Kecskeméti Református Jogakadémia diákjaként sajátította el az írás tudományát. Itt nem csak jogi ismeretekkel bővítette tudását, hanem olyan barátságokat kötött, amelyek később befolyásolták írói pályafutását.

Kecskemét iskolaváros már a XVI. századtól. A legnevesebb Kecskeméten tanuló diákok közé tartozott Katona József, Táncsics Mihály, Petőfi Sándor, Klapka György, Jókai Mór.

Egy klasszikus városnézés keretében „nézzünk vissza a múltba”, fedezzük fel együtt a Hírös város, ma már egyetemi város fordulatokban gazdag történelmét, a hazai és egyetemes kultúrához való hozzájárulását, nevezetességeit és magyaros szecessziós városközpontját.

Varjú Zoltán idegenvezető

Kérjen árajánlatot most :  https://idegenvezeto.net/arajanlatkeres-megrendeles/